ABİYE ETOL

 

Bir düğüne, davete, akşam yemeğine giderken, dekolte kıyafetin üzerine, omuzlarımıza alacağımız bir şeye ihtiyaç duyarız. Hem sıcak tutsun, hem de şık dursun isteriz.

Kız çeyizlerinde de mutlaka bulunması gereken bir parçadır. Yeni evli çiftlerin baş başa yaşayacakları romantik akşam yemeklerinde, dostların davetlerinde, arkadaşların düğünlerinde ve daha bir çok yerde genç kızlarımızın güzelliğine güzellik katacak bir etol… Fotoğraftaki etol tam da bu tür ihtiyaçlarımız için hazırlanmış.

Bu etole sahip olabilmek için düz örgü örmeyi bilmek yeterli. Ve tabi ki hayal gücümüz. Üzerinde kullanacağımız elbiseye uygun renkte moher ip ile örüyoruz. Fotoğraftaki gibi yumuşak renk geçişleri olan bir ip tercih edebileceğiniz gibi, düz renk ya da simli, pullu da tercih edebilirsiniz. Bu kısmı sizin zevkinize kalmış. İlham vermesi için, Örgü Pınarının hazırladığı ve internetten derlenmiş GELİN ŞALLARI ALBÜMÜne göz atabilirsiniz.

1-) 4 numaralı örgü şişimize 77 ilmek atarak başlıyoruz.

2-) 25 ilmek düz örgü, 1 ilmek ters, 25 ilmek düz, 1 ilmek ters, 25 ilmek düz örgü. Modelimiz kuruldu. (Örgü sonuna kadar bu şekilde devam edecek.)

3-) 175 cm bu şekilde örüp ilmeklerimizi bir defada kesiyoruz. Buhar vererek nazikçe ütülüyoruz.

4-) 100 cm makine lastiğini iğne ile örgüde ters ördüğümüz hat üzerinden bir alttan bir üsten geçiriyoruz. Örgümüz 175 cm. Lastiğimizin uzunluğunca büzüyoruz. Diğer lastiği de örgüdeki diğer ters hat üzerinden geçirip büzüyor ve sabitliyoruz.

5-) Lastikleri sabitlediğimiz yerlere kurdele ve düğme dikiyoruz. Düğmenin iç kısımlarına karşılıklı olarak agraf dikiyoruz.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :