GELİN ŞALI

Okulların tatile girmesi ve yaz mevsiminin gelmesiyle düğün mevsimi başlar bizim ülkemizde. Düğünlerde kullanacağımız en önemli aksesuardır şallar. Kumaş, tül, şifon gibi malzemelerle yapılabilir. Ama biz örgüseverler her alanda olduğu gibi burada da örgü şalları tercih ediyoruz.

Örgü şallar… öyle güzeller ki. Hayatımızın en önemli, en değerli anlarında yanımızda olacak kadar güzeller. Türk geleneklerinde özellikle çeyizlerin vazgeçilmez parçasıdır. Kayınvalideye, görümceye, eltiye, kadın akrabalara hediye edilir, gelinlerin omuzlarını süsler, yıllarca özenle kullanılır, bohçalar içinde saklanır hatta gelecek nesillere miras bırakılır.

Böylesine değerli olan şallarımızı örerken ayrı bir özen göstermeliyiz. Yılların yıpratıcı etkisine dayanıklı, kaliteli ipleri tercih etmeli, itinayla örmeliyiz.

Aşağıdaki fotoğraflarda Örgü Pınarı tarafından tasarlanıp, örülmüş gelin şallarından örnekler bulabilirsiniz. Gelin şallarını çok çeşitli hazırlayabilirsiniz. Üçgen, uzun, etol şeklinde olabilir. Tığ, şiş, firkete, motif şablonu kullanabilirsiniz. Floş, moher, merserize… yakıştırdığınız tüm ipleri kaliteli olmak şartıyla örebilirsiniz.

 

Örgü Pınarı olarak, kendi tasarımlarının yanı sıra ilham vermesi için internetten derlediğimiz modelleri de aşağıda bulabilirsiniz.

    

Kaynaklar:
-www.yeniorgumodeli.com
-www.kadinfest.com
-www.frartuklu.org
-mimuu.com
-www.ah.selile.com
-kizlarvemoda.com
-www.modaesintisi.net

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :