DEGAJE YAKALI ÖRGÜ KAZAK

İki şiş kullanılarak örülmüş kışlık kazak. Bu model de Örgü Pınarı tarafından tasarlanıp örülmüştür. Renk olarak sezonun moda renklerinden biri olan saks mavisi kullanılmış. Degaje yaka ayrı bir hava katmış kazağımıza. Kazağın kol altındaki bölümü siyah renk ile örülmüş. Özellikle daha zayıf görünmek isteyen hanımlar dikey renk değişimleri kullanmalı. Bedeni boydan dikey böldüğü için daha ince ve uzun bir görüntü elde edilir.

Bu kazağın yapımında %25 yün, %75 premium akrilik içeren, 260 mt’lik 4 adet  100 gr’lık yumak ve 4 numara şiş kullanılmış.

Kazağı örmeye beden ölçümüze göre ilmek atarak alttan başlıyoruz. Bunun için İlmek Sayısı Hesaplama Tekniğinden faydalanabilirsiniz. Yuvarlak yaka olarak bitiriyoruz. Her parçayı önce düz bir zemin üzerinde nemlendirip bir gece kadar bekletiyor sonra dikiyoruz. Degaje yaka için 3 ilmek başlayıp her sırada iki kenardan 1 ilmek arttırıyoruz. Yaka genişliği istediğimiz boyuta gelince bir kenardan eksiltip bir kenardan arttırarak ilmek sayımız sabit olarak örgüyü atkı gibi örmeye devam ediyoruz. Kazağın yakasına dolayarak ölçtüğümüzde iki uç birleştiğinde örgünün her iki kısmından her sırada 1 ilmek eksilterek ilmeklerimizi sıfırlıyoruz. Yakanın etrafına dikiyoruz.

      

İnternetten derlediğimiz degaje yaka örgü kazak albümü, böyle bir kazak örmek isteyenlere ilham versin…

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :