BEBEK ATKI BERE

Bebekler için örülmüş şık bir atkı bere takımı. Yapımı oldukça kolay. Ama çok güzel. Bu örneği kullanarak başka renklerden kombinasyonlar ile de örebilirsiniz. Ama lütfen, Örgü Pınarının her fırsatta tavsiye ettiği gibi kaliteli bebe ipi kullanın. Tüysüz olsun. Bebeğin hassas teninin nefes almasını engellemesin. Anti-bakteriyel olsun… Bu özellikleri yüncünüzle de konuşun. Bir kaç kuruş pahalı olsun ama kaliteli olsun.

Atkının yapımı: Her sıra başında renk değişimi yapılacak. Yani her renk ile 1 ön 1 arka örüp renk değiştirilecek. 3 ilmek atıp haraşo örülür. Her sıranın 1 başında, 1 sonunda 1’er ilmek arttırılır. Tüm ilmek sayısı 25 olduğunda bir kenardan arttırıp, diğer kenardan eksiltilir. 80 cm oluncaya kadar bu şekilde örülür. Sonra her sıra başında ve sonunda 1’er ilmek eksiltilir. 3 ilmek kaldığında tümü kesilir ve bitirilir. Atkının iki ucuna saçak yapılır.

Berenin yapımı: 95 ilmek atarak 10 sıra tek renk ile 1/1 lastik örgü örülür. 44 sıra her sırada renk değiştirerek haraşo örülür. 44 diş sıra haraşodan sonra sıra başında 2 ilmek, tam ortada 3 ilmek, sıra sonunda 2 ilmek birlikte örülerek her sırada 4’er ilmek eksiltilir. İlmek sayısı 5 olduğunda tüm ilmekler kesilir. Dikişi yapılır. Düz renkten ponpon yapılıp, berenin ucuna dikilir.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :