YAMALI YELEK

  
Özellikle genç kızların ve genç giyinmeyi seven kadınların beğeneceği bir yelek.Cepken kesimi ile rahat ve şık bir sağlıyor. Ayrıca yapımı çok kolay. Sadece hayal gücünüz ve basit örgü örneklerini bir araya getirmek yeterli.

İlmek sayısını beden genişliğine göre hesaplıyoruz.(Bu hesaplama için şu yöntemi uygulayın: Şişinize 20 ilmek atın ve 5, 6 sıra 2/2 lastik örgü örüp ilmekleri kesin. 20 ilmek kaç cm olmuş bakın. Sonra örmek istediğiniz ebata göre hesaplayın. Örneğin 20 ilmek- 10 cm ise kaç ilmek 30 cm eder? (30 x 10 / 20) yani ilmek sayılarını birbiri ile çarpıp elde etmek istediğimiz cm’ye bölüyoruz.)

Arka parçayı ördükten sonra ön parça için 3 ilmek atıyoruz ve her ön sırada kenarlardan arttırarak(2 ilmek düz, 2 ilmek ters) lastik örgü örüyoruz. İlmek saysı, arka parçanın ilmek sayısının yarısı kadar olduğunda arttırme yapmadan örmeye devam ediyoruz.

Ön parçaları da arka parçaya göre ördükten sonra yan ve omuz dikişlerini yapıyoruz.

Renk uyumlarını kendi zevkimize göre seçtiğimiz iplerle küçüklü büyüklü parçalar örüyoruz. Yeleğin üzerine aplike ediyoruz. Yeleğin tüm etrafını tığ ile oya geçiyoruz. İlik için tığ ile zincir örerek biritler yapıyoruz.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :