ERKEK BEBEK SÜVETERİ ve KARPUZ DİLİMLİ PATİK

Örülmesi çok kolay bir bebek süveteri ve patiği. Aynı zamanda bebekler için vazgeçilmez bir giysi.

Bebek sahibi olanlar bilirler; bebekler üstlerindeki yeleği çoğunlukla, çıkartmaya çalışır ve genellikle başarılı olurlar. Süveter giydirildiğinde çıkartamaz, dolayısıyla sıcacık olmaya devam ederler.

Örgü Pınarı’nın hazırladığı bu süveter, hem örülmesi kolay, hem amacına uygun hem de çok şık. Lafı fazla uzatmadan yapım aşamalarına geçelim.

Süveterin Yapılışı: 4,5 numara şiş ile 50 ilmek başlıyoruz. 4 sıra haraşo örüyoruz. Desenli örgüye geçip 37 sıra örüyoruz. Her iki kenardaki 10 ilmeği kol altı olarak haraşo örüyoruz. Ortadaki 30 ilmeği desenli örgü örüyoruz. Kenarlardaki 10 ilmek haraşo 4 sıra olduğunda 5 ilmeği kesiyoruz. Kalan 5 ilmek kol bantı olarak devam ediyoruz. Toplam 8 sıra kol altı ve kol kenarı olduktan sonra 40 ilmeği 4 sıra haraşo örüyoruz. Bu arada düğme için iliklerimizi açıyoruz. Arka kısmınıda aynı şekilde örüyoruz. Tek fark olarak omuzlara 20cm askı örüyoruz. Askıların ucuna düğmeleri dikiyoruz.

Karpuz Patik yapılışı: Şişe 30 ilmek atıyoruz. 2 sıra haraşo örüyoruz. Sonra 8 ilmek haraşo örüp 1 ilik yapıyoruz.Daha sonra her 5 haraşo sırasından sonra 1 ilik yapıyoruz(toplamda 6 ilik olacak)2 sıra daha haraşo örüyoruz. Toplamda 29 sıra haraşodan sonra ilik yapılan taraftan 8 ilmek kesiyoruz. Kalan 22 ilmeği 4 sıra ters, 4 sıra düz, 4 sıra ters, 4 sıra düz…60 sıra örüyoruz. İlmekleri bir defada kesiyoruz.

Karpuz patiğin yapılışını daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki videodan da faydalanabilirsiniz.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :