TRİKO LASTİK

Güzel bir örgü örmek için iyi bir başlangıç yapmak çok önemlidir. Örgülerin çoğunda başlangıç lastik örgü ile başlar. Bere, yelek, hırka, etek uçları ve kol ağızları gibi bölümler göz önünde olduğundan çok düzgün örülmelidir. Hazır triko örgülerin lastikleri gibi örebilmek şiş örgüde de mümkün.

Başlangıçta biraz oyalayıcı gelebilir, bir an önce örgüye başlamak için sabırsızlanabilirsiniz. Ama inanın ki, iyi bir başlangıç mükemmel sonuç için gerekli. Öncelikle ilmek sayınızı doğru olarak hesaplamakla başlayın. Bunun için ilmek sayısı hesaplama makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

Triko Lastik Yapımı:

  1. İlmek sayınızı belirledikten sonra olması gereken sayının yarısı kadar farklı renkte bir iple ve kullanacağınız şişle her zamanki gibi ilmek atın. 5-6 sıra kadar düz örgü örün.
  2. Öreceğiniz renkteki iple yine aynı ilmek sayısında 5-6 sıra daha düz örgü örmeye devam edin.
  3. Örgünün tersinden 1 ters 1 düz lastik örgüye başlıyoruz. İlk ilmeği ters ördükten sonra ikinci ilmeği aşağıda renk değiştirdiğimiz sıradaki ilmekten alarak sol şişe takın, bu ilmeği düz olarak örün, şişteki ilmeği ters, düz ilmeği aşağıdan alarak örün. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edecek ve ilmek sayısı 2 katına çıkacak.
  4. Başlangıçtaki farklı renk iple örülen kısmı çıkartın. Bundan sonra kullanacağınız ana örgüye geçiş yapabilirsiniz.
Aşağıdaki sizin için internetten bulduğum youtube videosunu izleyerek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz:

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :