HARRY STYLES BERE

Bu canlı renkler nerede kullanılsa güzel oluyor. Harry Styles Hırkasından ve renklerinden bahsediyorum tabii. Son zamanlarda gençler tarafından öyle çok seviliyor ki. Örülebilecek her şeyi örüldü. Eldiven, çorap, amigurumi bebekler, kalemlikler, çantalar, kırlent, battaniye… Akla hayale gelen ne varsa gökkuşağının renklerine büründü.

Ben hırkanın ardından atkı ve bere ördüm. Harry Styles Atkısının yapımı ve detay fotoğraflarını bir önceki yazımda vermiştim. Bu yazımda Harry Styles Beresini anlatacağım.

Bu bereyi, daha önce anlatımını yaptığım Ressam Beresine çok benzer bir teknikle ördüm. Berenizin ölçülerini belirlemek için Örgü Bere Ölçüleri yazıma bir göz atmakta fayda var.

Harry Styles Beresini örmek için malzemeler;

  • Harry Styles renklerinde ipler,
  • 6 ve 4,5 numara örgü şişi,
  • ponpon yapma aparatı,
  • yün iğnesi ve örgü tığı.

1-) Bereyi enine örerek başlıyoruz. Bunun için 2 adet Harry Styles bloğu hazırlayın. Bloklar 11 x 11 cm kareler olacak.  6 numara örgü şişine 16 ilmekle başlayın. (Dilediğiniz renk ve örnek sırasında bloklar hazırlayabilirsiniz. Ya da benim yaptığım sırayı yukardaki fotoğraftan takip edebilirsiniz.) 11 cm ördükten sonra bir sonraki renge başlayın. 55 cm uzunluğunda 2 adet blok hazırlayın.

2-) Blokları birbirine dikerek ortadan birleştirin.

3-) Blokların üst kısmından 66 ilmek çıkartın. ’10 ilmek haraşo 1 ilmek düz, 10 haraşo 1 düz…’ örerek sırayı tamamlayın. (düz ördüğünüz ilmekler eksiltme çubuğu olacak)

4-) Arka sırada ilmekleri gördüğünüz şekliyle örün.

5-) 3. sıraya başlarken ilk 2 ilmeği birlikte örün. ‘8 ilmek haraşo örün, 3 ilmeği birlikte örerek eksiltme yapın. 8 ilmek haraşo örün, 3 ilmeği birlikte örün’ sıra sonuna kadar. Son iki ilmeği birlikte örün.

6-) 6 sıra boyunca her ön sırada eksiltme çubuklarından eksilterek örgüye devam edin. en son 6 ilmek kaldığında ilmeklerin içinden ip geçirerek büzün ve ipi kesin.

7-) Blokların alt kısmından bere bandını yapmak için 4,5 numara örgü şişiyle 94 ilmek çıkartın. 2 düz 2 ters lastik örgü örün. 7 cm lastik örgüden sonra tüm ilmekleri bir defada kesin.

😎 Arka dikişini yapın. Bir adet ponpon yapın ve berenin tepe kısmına dikin.

Bu Atkı Bere Takımı Etsy‘de!

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :