HARRY STYLES ATKISI

Harry Styles Hırkası bu yıl, örgü modasına gerek renkleri, gerekse rahat ve bol kesimi ile damga vuran ve yön veren bir model. Örmesi, biraz zaman alsa ve uğraştırsa da zevkli bir çalışma. Bu hırkanın orijinal ölçüleriyle yapımını tüm detaylarıyla Harry Styles Hırkası yazı dizisi halinde yazmıştım. Bu yazıları takip ederek siz de zevkle örebilirsiniz.

Harry Styles Atkısı için hırkada kullanılan renk ve örnekleri kullandım. Atkıda örgünün tersinin görünmesini istemedim. Bu sebeple sadece jakar deseni kullanmadım. Diğer örneklerin yapımı için Harry Styles Hırkası Genel Bakış yazısına bakın.

Atkının eni 17cm, boyu 170cm. Örgü Şal Ölçüleri ve  Erkek Atkı Ölçüleri yazılarını okuyarak istediğiniz ebatlarda örebilirsiniz. Hırkada olduğu gibi 14cm x 14cm kuralına uyarak ördüm.

Yapılışı:

1-) 6 numara örgü şişine kırmızı renk ip ile 26 ilmek atın. Üstüne 7cm 18 sıra, 2 düz 2 ters lastik örgü örün.
2-) Turuncu renge geçiş yaptığınız ilk sırada, ara ara eksiltmeler yaparak ilmek sayısını 22 ye düşürün. (lastik örgünün ilmek sayısını fazla ördük. Çünkü lastik örgünün üst kısımdan dar durmasını istemiyoruz)
3-) 22 ilmek üzerinden turuncu ip ile 14 cm haraşo örün.
4-) Sonrasında sırayla yeşil, siyah, sarı, turuncu, kırmızı, siyah, turuncu, kırmızı, siyah, sarı.

5-)  En son kırmızıya geçilen ilk sırada ara ara arttırma yaparak ilmek sayısı 26 yapılır. 7cm 18 sıra lastik örgü örüp bitirin.
6-) Uzun kenarın bir tarafına kırmızı diğer tarafına mavi ip ile  ve 6 numara örgü tığı ile 3 sıra kaydırma örün. Bunu örerken oldukça gevşek örmeye çalışın ki kenarlar toplama yapmasın.

7-) Son olarak (Harry Styles hırkasının en belirgin özelliklerinden biri olan) kenar iplerini düğümle sağlamlayın. iplerin ucunu ön yüze çekin. 2cm kadar bırakıp kesin.

Bu atkı ve beresi Etsy‘de!

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :