DÜZ ÖRGÜDE DÜZGÜN KENAR

Binber emek vererek örülen örgülerin düzgün ve kaliteli bir görünüme sahip olmasını beklemek en doğal isteğimizdir. Örgünün düzgün olması için iyi bir başlangıç şarttır. İyi bir başlangıç için TRİKO LASTİK yazımızı okuyabilirsiniz. Sonrasında düzgün devam etmesi düzgün kenar tekniği ile sağlanır.

Bu yazıda düz örgüde düzgün kenar yapabilmenin tekniğini bulacaksınız. Sıra başında ve sıra sonunda yapacağınız çok küçük dokunuşlarla örgünüzün düzgün devam etmesini sağlarsınız. Kenarları nasıl olsa dikiş olacak, görünmez demeyin… Düzgün kenar ördüğünüz takdirde dikişiniz de hem daha kolay olacak, hem de güzel görünecek.

Başlangıçta kenar bordürü için dilediğiniz örgüyü örün. Haraşo, lastik, pirinç ya da ne şekilde isterseniz başlayın. Düz örgüye başladığınız ilk sırayı ters örgü örün. İpiniz sizin tarafınızda olarak, sıranın son ilmeği de dahil örün. Örgüyü çevirin, ilk ilmeği örmeden alın. Sonraki tüm ilmekleri düz örgü örün, son ilmeği, ilmeğin arka kanadından alarak düz örün. Örgüyü çevirin, arka taraftaki ilk ilmeği örmeden alın ve tüm ilmekleri son ilmek de dahil olmak üzere ters örün. Tüm kenarları bu teknikle örerek düz örgünüzün düzgün olmasını sağlarsınız.

Aşağıda verdiğimiz videoda daha detaylı olarak izleyebilirsiniz:

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :