PORTE FULAR

 

Sevdiğimiz, ilgilendiğimiz ya da hayat ideolojimiz haline gelen simgeleri üzerimizde taşıyarak, günlük yaşantımızda bunları temsil eden eşyaları kullanarak, kendimizi iyi hissederiz… Sporla uğraşan biri tuttuğu takımın renklerini üzerinde taşımayı sever. Müzik yapan, müziği seven biri de Örgü Pınarı tarafından tasarlanıp örülmüş olan, fotoğraftaki Porte Fular’la kendini farklı ifade edebilmenin mutluluğunu yaşar.

Siz de sevdiklerinizi mutlu etmek, onlara hiç kimsenin sahip olmadığı çok farklı hediyeler verebilmek için kendi sanatınızdan yararlanabilirsiniz. Porte Fular Örgü Pınarı’nın size verebileceği sadece bir örnek:

1.sıra: Fuların uzunluğunca zincir çekiyoruz.

2.sıra:5 zincir, 2 defa 5’li tırabzan, 20 zincir, 20 zincir sonrasına 3 adet 5’li tırabzan… sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz.(20 zincir olan yerleri arda 15, 10 zincir yapıyoruz. Gerçek bir porteyi örnek alın.)

3-4-5. sıralar: 2. sırada yaptıklarımızı tekrarlıyoruz. Porte 5 çizgi ve 4 aralıktan oluşur. Şimdi zeminimiz hazır. Dilediğimiz renklerden notaları oluşturuyoruz. Bunun için halka içine sık iğne örerek etrafını dönerek oval şekli veriyoruz. Zincir çekip, üzerine sık iğne örerek nota şeklini oluşturuyoruz ve portenin üzerine dikiyoruz. Yaprak motifleri ile, sarmaşık gibi portenin etrafında estetik bir şekilde döndürerek dikiyoruz.

Bu fular Örgü Pınarı’ndan sizlere naçizane bir fikir. Bu fikirden yola çıkarak ve hayal gücünüzü ekleyerek kendi güzelliklerinizi yaratabilirsiniz…

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :