FİLİZ BEBEK YELEĞİ

Bebekler için en çok kullanılan yelek modeli yakadan başlama tekniğidir. Bebek yeleklerinin ilmek sayıları da az olduğundan rahatlıkla tek parça halinde örülür. Hem de yanlarda dikiş olmadığından minik bedenlerin, hassas tenlerini rahatsız etmez. Fotoğrafta gördüğünüz bebek yeleği 2 yaş için örüldü. Diğer yaşlara uygun ölçüler için Yakadan Başlama Bebek Yeleği Ölçülerinden faydalanabilirsiniz. Filiz Bebek Yeleğinde kullanılan Kahve Çekirdeği örneğini de, aşağıda videoda bulabilirsiniz. Filiz Bebek Yeleğinin detayı yeleğin arka kısmında.

2 yaş kız bebek için ölçüler şöyle;

3,5 numara örgü şişi, orta kalınlıkta 150 gr bebe ipi

83 ilmek başlanır. 4 diş sıra haraşo ördükten sonra ilmekler şu şekilde ayrılır: Ön bant için 7 ilmek haraşo, sağ ön için 7 ilmek düz örgü, arttırma çubuğu için 2 ilmek düz örgü, sağ kol kol için 10 ilmek düz örgü, arttırma çubuğu için 2 ilmek düz örgü, arka için 27 ilmek düz örgü(6 adet kahve çekirdeği örneği), arttırma çubuğu için 2 ilmek düz örgü, sol kol için 10 ilmek düz örgü, arttırma çubuğu için 2 ilmek düz örgü, sol ön için 7 ilmek düz örgü, ön bant için 7 ilmek haraşo.

Her ön sırada arttırma çubuklarının iki yanından ajurlu arttırma yapılır. Başlangıçtan itibaren 23 defa arttırma yaptıktan sonra kollar ayrılır. Kol uçlarına 3 diş sıra haraşo örülür ve kesilir.

Beden tüm olarak örülmeye devam eder. Arka kısımdaki Kahve Çekirdeği örneği 11 defa örüldükten sonra yani 12. örnekte her çekirdeğin arasından 2’şer ilmek ters örgü arttırılır. Bu arttırmalar 2 çekirdek ara ile uygulanır. Toplam uzunluk yakadan itibaren 41 cm (ön bant haraşo 53 diş sıra) olduğunda 4 sıra haraşo örülür ve tüm ilmekler bir defada kesilir.

Yaka için; 5 ilmek atlanıp, 73 ilmek çıkartılır. Kahve Çekirdeği örneği 6 defa uygulanır. 3 sıra diş haraşo örülür ve tüm ilmekler bir defada kesilir.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :