BEBEK PANÇOLARI

Her yaş için kullanışlı bir giysidir, Örgü Pançolar. Aşağıda Örgü Pınarı tarafından yapılmış Bebek Pançolarına bir kaç örnek bulacaksınız. Onlardan aldığınız ilham ile daha güzellerini öreceğinize eminim 🙂

Mor Bebek Pançonun yapımı: 100 ilmek atarak başlanır. 2 düz 2 ters lastik örülür. Lastik örgüsü 5 cm olduğunda bir sıra haraşo örülür. (yakanın dönmesi için) Bir 5 cm daha örülür. 2 ilmek birlikte alıp bir ilmek dolayarak kordon geçirmek için delikler oluşturulur. Sonraki sırada 50 ilmeğe ip geçirip bekletilir. Diğer 50 ilmeğin 21 ilmeği düz örülür, 1 dolanır 1 örülür 6 ilmek saç örgüsü için kurulur, 1 dolanır 21 ilmek düz örülür. Arka sıraya geçildiğinde şişte 52 ilmek vardır. Arka sırayı arttırmadan aynı örülür. Ön sırada 22 ilmek düz örülür 1 dolanır 1 örülür, her 6 sırada 1 defa saç örgü bükümü yapılır. 1 dolanır 22 ilmek ilmek düz örülür. Şimdi şişte 54 ilmek var….İstediğimiz uzunluğa gelinceye kadar, her ön sırada bu arttırmalar tekrarlanır. Her 6 sırada bir 5 ilmek içeriden iki kenardan arttırma yapılır.  Tek sırada kesilir. Beklemekte olan ilmekler de aynı şekilde örülür.  Bebek Beresi Ölçüleri Burada

Bebek beresi yapımı: Berenin yapımı: 95 ilmek atarak 10 sıra tek renk ile 1/1 lastik örgü örülür. 44 sıra her sırada renk değiştirerek haraşo örülür. 44 diş sıra haraşodan sonra sıra başında 2 ilmek, tam ortada 3 ilmek, sıra sonunda 2 ilmek birlikte örülerek her sırada 4’er ilmek eksiltilir. İlmek sayısı 5 olduğunda tüm ilmekler kesilir. Dikişi yapılır. Ponpon yapılıp, berenin ucuna dikilir.

Kırmızı Bebek pançonun yapımı: 98 ilmek atarak başlanır. 2 düz 2 ters lastik örülür. Lastik örgüsü 5 cm olduğunda bir sıra haraşo örülür. (yakanın dönmesi için) Bir 5 cm daha örülür. 2 ilmek birlikte alıp bir ilmek dolayarak kordon geçirmek için delikler oluşturulur. Sonraki sırada 49 ilmeğe ip geçirip bekletilir. Diğer 49 ilmeğin 24 ilmeği düz örülür, 1 dolanır 1 örülür 1 dolanır 24 ilmek düz örülür. Arka sıraya geçildiğinde şişte 51 ilmek vardır. Arka sırayı arttırmadan aynı örülür. Ön sırada 25 ilmek düz örülür 1 dolanır 1 örülür, 1 dolanır 25 ilmek ilmek düz örülür. Şimdi şişte 53 ilmek var….İstediğimiz uzunluğa gelinceye kadar, her ön sırada bu arttırmalar tekrarlanır. Her 6 sırada bir 5 ilmek içeriden iki kenardan arttırma yapılır.  Tek sırada kesilir. Beklemekte olan ilmekler de aynı şekilde örülür.

Düz bir panço elde ettik. Bunu dilediğimiz gibi süsleyebiliriz artık. Pembe çiçekli pançoda olduğu gibi ortadan saç örgü oluşturabiliriz. Düz örgü yerine haraşo, çift pirinç, pirinç gibi başka örneklerle de örebiliriz. Ya da renk değişimleri ile çizgiler yapabiliriz. Üzerine cep, aplike, motif dikebiliriz. Hayal gücü sınırsız, örgü hayal gücünü ortaya çıkarmanın en güzel yolu… Pançoların tamamlayıcısı olarak bere örebilirsiniz.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :