FİLİZ BEBEK HIRKASI VE SAÇ BANDI

Bebek örgülerinde en çok kullanılan örgü tekniğidir, yakadan başlama tekniği. Bebek örgülerinin ilmek sayıları da az olduğundan rahatlıkla tek parça halinde örülür. Hem de yanlarda dikiş olmadığından minik bedenlerin, hassas tenlerini rahatsız etmez. Fotoğrafta gördüğünüz bebek hırkası 2 yaş için örüldü. Diğer yaşlara uygun ölçüler için Yakadan Başlama Bebek Yeleği Ölçülerinden faydalanabilirsiniz. Filiz Bebek Hırkasında kullanılan Kahve Çekirdeği örneğini de, BURAYA TIKLAYARAK bulabilirsiniz. Filiz Bebek Hırkasının detayı hırkanın arka kısmında.

2 yaş kız bebek için ölçüler şöyle;

3,5 numara örgü şişi, orta kalınlıkta 150 gr bebe ipi

83 ilmek başlanır. 4 diş sıra haraşo ördükten sonra ilmekler şu şekilde ayrılır: Ön bant için 7 ilmek haraşo, sağ ön için 7 ilmek düz örgü, arttırma çubuğu için 2 ilmek düz örgü, sağ kol kol için 10 ilmek düz örgü, arttırma çubuğu için 2 ilmek düz örgü, arka için 27 ilmek düz örgü(6 adet kahve çekirdeği örneği), arttırma çubuğu için 2 ilmek düz örgü, sol kol için 10 ilmek düz örgü, arttırma çubuğu için 2 ilmek düz örgü, sol ön için 7 ilmek düz örgü, ön bant için 7 ilmek haraşo.

Her ön sırada arttırma çubuklarının iki yanından ajurlu arttırma yapılır. Başlangıçtan itibaren 23 defa arttırma yaptıktan sonra kollar ayrılır. Ara ara iki yandan 3 defa eksiltme yapılarak kol 15 cm boyunca düz örülür. Kol uçlarına Kahve Çekirdeği örgü örneği, örülür ve kesilir.

Beden tüm olarak örülmeye devam eder. Arka kısımdaki Kahve Çekirdeği örneği 11 defa örüldükten sonra yani 12. örnekte her çekirdeğin arasından 2’şer ilmek ters örgü arttırılır. Bu arttırmalar 2 çekirdek ara ile uygulanır. Toplam uzunluk yakadan itibaren 41 cm (ön bant haraşo 53 diş sıra) olduğunda 4 sıra haraşo örülür ve tüm ilmekler bir defada kesilir.

SAÇ BANDI için 10 ilmek haraşo 62 diş sıra yani 32 cm örülür ve kesilir. İki uç dikilerek birleştirilir.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :