ERKEK ATKI ÖRNEĞİ

Erkek atkı modelleri için en çok sorulan soru; hangi örnek erkek için uygundur? Erkek atkı modelleri için uygun olan çok sayıda örnek vardır. Bu yazımızda bir kaç örnek hazırladık.

Diğer erkek atkı modelleri için buraya tıklayabilirsiniz. 

Kılçık Örneği:

Çoğunlukla erkek atkı modellerinde karşımıza çıkıyor, ama erkek kazak ve hırkalarında da kullanılabilir. Bu örneğin yapım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

   

Bir diğer erkek atkı modelimizin örneği çok kolay. Ama yumuşacık, esnek bir dokuya sahip oluyor. Bunun yanı sıra esneme ya da sarkma olmuyor. Bu erkek atkı modeli için 200 gr orta kalınlıkta ip ve 5 numara örgü şişi gerekli.

Kolay örgü erkek berenin açıklaması şöyle;

47 ilmek ile başlıyoruz. 3 ilmek düz örgü örüp, ipi ön tarafa alıyoruz ve 1 ilmeği örmeden şişe aktarıyoruz. İpi tekrar arkaya alıp 3 ilmek düz örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.
İkinci sırada 1 ilmeği düz örüyoruz ipi ön tarafa alıp, 1 ilmeği örmeden alıyoruz. 3 ilmeği düz örüyoruz. Örgünün tamamı bu şekilde devam ediyor

Balık Sırtı örneği;

Bu örnek biraz zorlayıcı, ama görüntüsü çok hoş. Düz örgü örer gibi örülüyor. Farkı, şişe ilmek alınıyor ikisi birlikte örülüyor ama sadece öndeki ilmek şişten düşürülüyor. Kalan ilmek bir sonraki ilmekle birlikte örülüyor… Aşağıda videosunu izleyerek daha iyi anlayabiliriz.

Hasır Örgü; Yine kolay bir örnek. Sadece düz ve ters örgülerden oluşuyor.

resimler : pinterest

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :