ERKEKLER İÇİN ÖRGÜ ATKI MODELLERİ

Sevgililer günü yaklaşıyor. Sevgilimize, eşimize, hayat arkadaşımıza kendi ellerimizle, her ilmeğini sevgiyle dokuyacağımız, aşk sıcaklığında atkı ya da boyunluk armağan etmeye ne dersiniz? Bunun için yeterince zamanımız var. Yumuşacık, sıcacık bir ip alarak, ilmek ilmek sevginizi örün onun için.

Örgü Pınarı sizin için kendi modellerinden birinin anlatımını yaptı. Ayrıca hazırladığı Erkekler İçin Örgü Atkı Modelleri albümünde netten derlenmiş, ilham verici modeller bulunmakta.

Anlatacağımız bu modelin örneği hem kolay hem de yumuşak olan bir örnek. Ayrıca kullanıma dayanıklı, bozulma ve sarkma olmuyor. Anlatımlı model için lütfen tıklayın.

Her örgüde olduğu gibi öreceğimiz modele uygun ip seçmeye özen gösteriyoruz. Soğuktan korunmak ilk hedefimiz olduğuna göre yün katkılı bir ip kullanabiliriz. Tüylenmeyen özellikte olmalı. Şiş ya da tığ seçimini yumakların üzerinde yazan numaralara göre seçelim.

Boyunluğu örmeye Nako Şenet ile 4 numara örgü şişine 38 ilmek atarak başlıyoruz. 4 sıra düz örgü örüyoruz   5. sırada 2 ilmek düz, 4 ilmek ters örerek sıra sonuna kadar 5 defa tekrarlıyoruz. Dönüş sıraları görüldüğü gibi örüyoruz. 4 sıra bu şekilde devam ettikten sonra 4 sıra düz örgü örüyoruz. Örgü boyu baştan itibaren 65cm olduğunda tüm ilmekleri bir sırada kesiyoruz. Biritleri tığ ile zincir çekerek örüyoruz. Düğmeleri dikiyoruz.

Bir diğer erkek atkı modeline bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  

   

    

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :