YAZ MODASINDA ÖRGÜ

Yaz aylarında da örerek çok eğlenebilir ve örgü parçalardan oluşan şıklığınızı dört mevsim yaşayabilirsiniz. Örgü örmek sadece soğuk havada yapılacak bir el sanatı değildir. Yaz için hazırlayacağınız örgü projeleri için kolsuz, askılı, kısa kollu bluzları delikli örgülerle örebilirsiniz. Bunların en keyif verici yanı hızlı bitirilebilmesidir. Birbirinden güzel renklerle oynayarak kendinize bir yaz koleksiyonu oluşturun. Plaj için canlı, parlak renkler, havadar yürüyüşler için pastel ve nötr renkler, yaz akşamları içinse altın, gümüş, mücevher renklerinde pırıltılı, ipeksi ipler kullanın. Bunun için bitki elyaflarından üretilen doğal ipleri keşfedin. Bu ipler ipeksi yumuşaklık kazandırmanın yanında vücut ısınızı da sabit tutar.
Keten, bambu, ipek, pamuk ve gibi doğal bitki liflerinden üretilen ipler vücut sıcaklığını düzenler, hassas ciltler ve alerjilerle mücadele edenler için de çok uygundur.

Yaz için pamuk iplerin güçlü bir üstünlüğü vardır. Çok yumuşaktır. Mükemmel şekilde boya tutar. Bu özelliği sayesinde binlerce renk tonu vardır.

Keten ipler, örerken ve giyerken, nefes aldıran yapısı sayesinde insanı rahatlatır.

Bambu iplerin ipeksi bir yumuşaklığı vardır. Antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Yaz ipleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, gelelim bu iplerle neler yapabileceğimize; Hırkalar, yarım kollu ya da kolsuz bluzlar. Plaj için güneşlenirken giyilen bikinileri, pareolar, çantalar. Penye tişörtleri hareketlendirecek aksesuarlar. Romantik yaz akşamları için şallar, diz battaniyeleri. Ve aklınıza gelebilecek daha birçok şey…

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :