ÖRGÜ ÇANTA

Örgü yine günlük hayatımızın her yerinde, hep yanımızda. Mevsim yazmış, kışmış hiç fark etmez. Bazen kar manzarasında, kar topu eşliğinde atkı, bere olur içimizi ısıtır. Bazen de bir bakarız deniz manzarasında, meltem rüzgarıyla ferahlatır.

Fotoğraflarda gördüğümüz çantalar, keten ip ve 5 numara örgü tığı ile örüldü. Örgünün tamamı sıkiğne örneğinden oluşuyor. Sap olarak kullandığımız deri çanta sapını, piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz. Sapların çantaya bağlantı kısımları kendiliğinden delikli. Bu sebeple çantaya monte edilmesi çok kolay.  Süsleme olarak küçük bir eşarp parçasından faydalandık. Siz başka yöntemlerle de süsleyebilirsiniz. Sade olarak da kullanabilirsiniz.

Şimdi özellikle çantanın iç kısmından bahsetmek istiyorum;

Çanta keten ip ile sıkiğne tekniğinde örüldükten sonra, formunu daha iyi sağlaması için keçe ile astar yapıldı. Bunun için keçe çantanın ölçülerinde kesilip, iğne ile çırpma tekniğiyle birleştirildi. Birleştirmeden önce bir yüzüne iç cep yapılabilir. Biz eski bir kot pantolonun arka cebini söküp, keçeye dikerek bu işlemi gerçekleştirdik.

Yani keçeden bir çanta yapıp, örgü çantanın içine soktuk. Yerinden kaymaması için keçeyi çantanın ağız kısmından hafifçe diktik. Keçe kabın bitim yerinden, örgü çantanın ağız kısmına fermuar diktik. En son olarak da deri çanta saplarını monte ettik.

Çanta tabanı yapımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :