SİYAH LALE

Çok asil ve çok zarif değil mi?? Siyah Lale gibi. Siyah rengin kendine has, derin bir gizemi vardır bence. Gardolabımda siyah renge mutlaka yer veririm.

Böyle bir elbiseyi örebilmek için biraz örgü bilmek yeterli. Tamamı düz örgü ve haraşo örgü tekniğinden oluşuyor.  Bu örgü elbise 38 beden için hazırlandı. Yapımında 500 gr buklet ip 5 numara örgü şişi kullanıldı.

Örgü elbise için 68 cm’lik ilmek atarak başlayın. İlmek Sayısı Hesaplama Tekniğinden faydalanabilirsiniz. İlmek sayınızı 3 eşit parçaya bölün. 2 adet eksilme ve arttırma çubuklarını ters örgü ilmeği olarak belirleyin. Örgü elbiseyi bedenimize oturtmak için yapacağımız eksilmeleri ve arttırmaları Pırıltılı Elbise’de olduğu gibi bu çubuklardan yapacağız. Beden boyu kol evine kadar 57 cm, kol evinden omuza kadar 22 cm.

Degaje yakayı oluşturmak için, yaka oyuğunu yuvarlak yaka şeklinde kesin. Arka parçayı da ön gibi örün fakat yakada bir yuvarlatma yapmadan, düz kesin. Degaje yaka için şişinize 3 ilmek atarak başlayın ve her iki yandan her sıra başında 1’er ilmek arttırarak haraşo örün. Örgü boyu 20 cm olduğunda bir yandan 1 ilmek kesin, diğer yandan 1 ilmek arttırın. Yaka genişliği boyunca bu şekilde verev örerek devam edin. Yaka genişliği kadar ördüğünüzde iki yandan da her sırada eksilterek örgüyü bitirin. Yaka kenarına dikin. Örgü elbisenin etek ucuna, kol uçlarına ve yaka kenarına tığ ile oya yapın.

Degaje yakanın önden görünümü
Degaje yakanın arkadan görünümü
  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :