SALAŞ ERKEK HIRKA

Genç erkeklerin severek giyeceği bir hırka. Bahar aylarında, özellikle de sonbaharda çok sık kullanılan bir giysidir hırkalar. Ön parçalarındaki eğimli kesim, gençlerin tercih ettiği gibi, modern ve salaş bir hava katıyor.

Örgüsü de oldukça basit. Tamamı düz örgüden oluşuyor. Ama bir kaç değişik detay var. Biri etek, yaka ve cep örgülerinde kullanılan lastik örgü çeşidi, diğeri de ön parçaların eğimli olması için uygulanan kısa satır tekniği.
Öncelikle İlmek Sayısı Hesaplama Tekniğinden faydalanarak öreceğiniz bedenin ölçülerini belirleyin. Ön parçaların her biri, arka parçanın yarısından 11 ilmek (ön bant payı) fazla olmalı. İlmek sayınızı belirleyip, örgü şişine ilmek attıktan sonra video da anlatıldığı gibi Farklı Örgü Lastik modeli tekniğini uygulamaya başlayın. Bu teknik etek ucunda ve tüm ön bant boyunca kullanılacak.

18 sıra lastik örgünün ardından 10 ilmekte bir kısa dönüşler yaparak eğim oluşturun.

Arka parçayı eğim yapmadan düz örün.

Ve belirlediğiniz ölçülere göre hırkayı örün. Parçaları dikerek birleştirin. Cep için Farklı Lastik Örgü örneği uygulayarak iki adet cep kapağı hazırlayın ve cep için belirlediğiniz alana dikin.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :