SADE VE ŞIK

2019 yılının en moda renklerinden, taba rengi ile örülmüş bir bluz. Dar, vücudu saran bir kesim. Pamuklu ip ile örülmesi sayesinde, hava aldıran ve serinletici etkiye sahip. Sol kol altından, etek ucuna kadar uzanan ve tamamen açılan fermuarı, rahatça giyinmeye yol açıyor.

Bel hizasında boy uzunluğu ve bedeni saran formu sayesinde, alta giyilecek, bol ve dökümlü kumaştan etek ve pantolonlarla son derece şık bir kombinasyon oluşturuyor. Ayrıca bu sade görünüm size aksesuar seçiminde de özgürlük sunuyor.

Yapımı son derece kolay, ama ölçülere ve sayılara çok dikkat etmek, arttırma eksiltmeleri özenle yapmak gerekli. Aynı ölçülerde daha önce de Kuş Tüylü Yazlık Bluz örneğini çalışmıştık.

Bu bluz için kullanılan malzemeler; 200 gr pamuklu ince ip ve 2 numara örgü tığı,

Bizim modelimiz 36-38 beden için örüldü. Bel 76 cm. Yarısı 38 cm olduğuna göre, yazlık bluzun arka parçasını örerek başlayalım. Bizim hesabımıza göre 38 cm için 106 ilmek gerekli. Bunun için kullanacağınız tığdan daha kalın bir tığ ile gevşekçe bir zincir atın. (Zinciri gevşek yapmazsanız, başlangıç yeri kasar.) Üzerine 2 numara tığ ile örmeye devam edin. Ön sıra ikili tırabzan, arka sıra sık iğne olacak şekilde belirlediğiniz kalıp ölçülerine göre arka ve ön parçaları örün.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :