KUŞ TÜYLÜ YAZLIK BLUZ

Sıcak yaz günlerinde, serin serin giyebileceğiniz, çok şık bir bluz. Örme aşamaları olabildiğince basit. İkili tırabzan ve sık iğne işlemlerinden oluşan ilmekler. Dikkat etmemiz gereken en önemli detay, ölçüler.

Yazlık bluzu örmeye başlamadan önce beden kalıbınızı çıkartın. Bu model, bedeni tam anlamıyla sardığı için bolluklar oluşmamalı. (İlmek sayınızı hesaplamak için İlmek Sayısı Hesaplama Tekniğinden faydalanabilirsiniz.)

Yapımı: 200 gr pamuklu orta kalınlıkta ip, 2 numara örgü tığı, 1,5 metre deri kordon, tüy, boncuk gibi dilediğiniz aksesuarlar. 20 cm’lik gizli fermuar. (Bu malzemeleri takı malzemeleri satan dükkanlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.)

Bizim modelimiz 36-38 beden için örüldü. Bel 76 cm. Yarısı 38 cm olduğuna göre, yazlık bluzun arka parçasını örerek başlayalım. Bizim hesabımıza göre 38 cm için 106 ilmek gerekli. Bunun için kullanacağınız tığdan daha kalın bir tığ ile gevşekçe bir zincir atın. (Zinciri gevşek yapmazsanız, başlangıç yeri kasar.) Üzerine 2 numara tığ ile örmeye devam edin. Ön sıra ikili tırabzan, arka sıra sık iğne olacak şekilde belirlediğiniz kalıp ölçülerine göre arka ve ön parçaları örün.

Omuzları dikerek birleştirin. Sağ kol altını da birleştirin. Sol kol altına fermuar geleceği için birleştirmeyin. Etek ucundaki oyayı örün. Yaka kenarına kordon geçirebilmeniz için delikli oya uygulayın. Kol kenarlarını bir sıra sık iğne örün.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :