RENGARENK YAPRAKLAR

Açık yakaları olan kazakları, soğuk havalarda giydiğimizde hepimiz eşimizden dostumuzdan duyarız; göğsünü korumalısın, hasta olursun ya da boğazını üşütme, dikkat et diye. İşte bu tür durumlar için hem şık hem de sıcak bir seçenek: Boyunluk.

Resimdeki model Örgü Pınarı tarafından örüldü. Açıklamalı anlatımı da altta yer alıyor. Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için bu boyunluktan örebilirsiniz. Dilerseniz ebatlarını büyütüp şal olarak da kullanabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler: 200gr Angora Gold Batik

3,5 numara örgü tığı.

Yapılışı:

1. sıra:11 zincir çekip üzerine 2 tane sık iğne, 2 tane 2’li trabzan, 2 tane 3’lü trabzan, 2 tane 4’lü trabzan ve 3 tane kafes yapılır.  Yaprağın üzerine 1 tane kafes yapılır. Yaprağın soluna tığa 2 kere dolama yapılarak 3 kafes yapılır.

2. sıra kafesin başında 11 zincir çekilir. Aynı yaprak yapılır. 1 kafesin sonuna batılır. 4 zincir çekilir. 1 kafes üzerine yatırılarak batırılır. (1 kafes atlanmış olur.) 3. kafese 11 zincirle yeni bir yaprak yapılır. Sıra tamamlanır. 1 sıra yaprak, 1 sıra kafes örülerek devam edilir. Yanlarda 3’er kafes arttırma her 5 sırada devam eder. Dilediğiniz ebatta yapabilirsiniz.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :