MOTİFLİ ŞAL

Örgü dünyasına sonradan giren bir alettir motif şablonu, motif aparatı, motifmatik, kasnak…  Belki de bilmediğimiz daha çok ismi vardır. Ama bildiğimiz bir gerçek var ki örgü dünyasına büyük bir yenilik getirdi bu aletler.

Motif şablonu ile örmeyi öğrendikten sonra motifleri o kadar çok yerde kullanabiliriz ki… Bunu sadece hayal gücümüzle sınırlandırabiliriz. Bu motiflerle çok güzel abiye şallar, yelekler, kazaklar, hırkalar, battaniyeler örebiliriz. Hemen hemen her çeşit ip türüne uygulayabiliriz. Örgü Pınarı’nın bu konudaki favorisi ince moher iplerdir.

İhtiyacımız olan ipimize uygun bir adet tığ, örgü malzemeleri satılan her yerde bulabileceğimiz motif şablonu ve zevkimize, ihtiyacımıza göre uygun ipler.

Aşağıdaki fotoğraflarda Örgü Pınarı’nın Motif şablonu ile tasarlayıp ördüğü  modellerden sizin için bir albüm hazırladık. İkinci resimdeki şal modeli şiş ile selanik örgü örüldükten sonra iki ucuna motifler dikilerek oluşturuldu. En sonda ki fotoğrafta gördüğünüz yelek de yine motif şablonu ile yapılmış. Biz size ilham vermesi için bu resimleri yayınlıyoruz. Motiflerin nasıl yapıldığını öğrenmek için videoya tıklayınız.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :