Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

MOTİFLİ ŞAL

Örgü dünyasına sonradan giren bir alettir motif şablonu, motif aparatı, motifmatik, kasnak…  Belki de bilmediğimiz daha çok ismi vardır. Ama bildiğimiz bir gerçek var ki örgü dünyasına büyük bir yenilik getirdi bu aletler.

Nasıl kullanıldığını öğrendikten sonra motifleri o kadar çok yerde kullanabiliriz ki… Sadece hayal gücümüzle sınırlandırabiliriz. Bu motiflerle çok güzel abiye şallar, yelekler, kazaklar, hırkalar, battaniyeler örebiliriz. Hemen hemen her çeşit ip türüne uygulayabiliriz. Örgü Pınarı’nın bu konudaki favorisi ince moher iplerdir.

İhtiyacımız olan ipimize uygun bir adet tığ, örgü malzemeleri satılan her yerde bulabileceğimiz motif şablonu ve zevkimize, ihtiyacımıza göre uygun ipler.

Aşağıdaki fotoğraflarda Örgü Pınarı’nın Motif şablonu ile tasarlayıp ördüğü  modellerden sizin için bir albüm hazırladık. İkinci ve üçüncü resimlerdeki modeller şal şiş ile örüldükten sonra iki ucuna motifler dikilmiş. En sonda ise yine motif şablonu ile yapılmış bir yelek görüyorsunuz. Biz size ilham vermesi için bu resimleri yayınlıyoruz. Motiflerin nasıl yapıldığını öğrenmek için videoya tıklayınız.

     

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar