KUĞU HIRKA

Baharın yaklaşmasıyla günlük giyim ihtiyaçlarımız değişiyor. Kendimize, böyle bir hırka örerek büyük bir iyilik yapalım. Modası hiç bir zaman geçmeyen, her yaşa ve her sosyal sınıfa uygun bir hırka. Ayrıca dikey çizgi modeli ile daha ince ve uzun görüntü sağlıyor.

    

Örgü Pınarının hazırladığı, bahar kreasyonunun en güzel örneklerinden biri. Kuğu kadar narin, kuğu kadar güzel ve zarif olduğu için bu ismi hak ediyor.

Dilerseniz başka renklerde de yapabilirsiniz. Ama biz en çok krem rengine yakıştırıyoruz bu modeli. Hırkanın içine tamamlayıcı diğer kıyafetlerle smart casual bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kullanacağınız ip tabii ki her zaman kaliteli olmalı. Pamuklu, çok ince olmayan (sıfır numara tığ ile örülebilecek) bir ip olmalı. Beden genişliğini, vücudun en geniş bölgesi olan kalça bölgesine göre hesaplayın. Zincir üzerine detay fotoğrafındaki örneği uygulayın. Kol altından 8 cm önce sık iğne örmeye başlayın ve göğüs bölgeniz kadar ara ara eksiltmeler yapın. Kol altı oyuğunu oluşturun. Buradan sonra önce ön, sonra arka ve diğer ön parçayı örün. Yaka oyuğunu yapın. Omuzları dikerek birleştirin. Kolları da ayrıca örüp, dikerek birleştirin.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :