KAFES ÖRGÜ YELEK

Yine her yaş kadınların severek giyeceği bir model hazırladım. Daha önce çalıştığımız Kafes Örgü Hırka modelinin yelek hali. Diğer yelek modelleri için BURAYA tıklayınız. Yapımı çok basit. Benim modelim 40 beden için örüldü. Motif şablonunu, yeleğin ölçülerini ve sayılarını aşağıda veriyorum. İlk yapmanız gereken, her zamanki gibi, beden ölçünüzü belirlemek. Beden ölçünüze göre de İlmek Sayısı Hesaplama Tekniğinden faydalanarak zincir ve kafes sayınızı belirleyin.

Malzemeler:

300 gr ince pamuklu ip, 2 numara örgü tığı

Yapımı:

Kafesler için 2 zincir ve 2’li tırabzan örülür.
40 beden için; arka parça için 66 adet kafes (52 cm) örülerek başlanır. Başlangıçtan itibaren örgü boyu 50 cm olduğunda kol altı kesimi yapılır. Her sırada 3-2-1-1 kafes eksiltilir. 21 cm daha örülür ve arka beden bitirilir.
Ön parça; 35 adet kafes (27 cm) örülerek başlanır. Başlangıçtan itibaren örgü boyu 50 cm olduğunda kol altı kesimi yapılır. Her sırada 3-2-1-1 kafes kesilir. Kol kesiminden 11 cm sonra yaka oyuntusu yapılmaya başlanır. Bunun için her sırada 6-3-2-1-1 kafes kesilir. Arka bedenle aynı uzunluğa gelince bitirilir. Diğer ön de aynı şekilde simetrik olarak örülür.  Parçaları sabitleyip nemlendirin ve kurumaya bırakın. Ben buna örgünün dinlenme süreci diyorum 🙂 Parçaları birbirine dikin. Ve örgü, yelek formunu kazansın. Yeleğin tüm etrafını üç sıra sıkiğne örerek çevreleyin. Aşağıda şablonunu verdiğim motifleri örerek dilediğiniz şekilde yerleştirip dikin.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :