DEKORATİF KIRLENT

Bir evi yuva yapan en belirgin özellik içinde yaşayanları yansıtmasıdır. İnsan içinden geldiği gibi, özgürce davranmalıdır evin her alanında. Evimizi dekore ederken en çok kullanılan ve evin olmazsa olmazı kırlentdir.

İçimden geldiği gibi hazırladığım kırlent kılıflarımı tanıtmak istiyorum bu yazımda. Motif, basit nakış, dikiş ve tığ örgüsü… yakıştırdığım her tekniği kullandım. Doğaçlama bir çalışma oldu ve bu bana kendimi çok iyi hissettirdi.

Evimin renklerine uygun pamuklu ipleri belirledim. Bu iplerle küçüklü büyüklü motifler ördüm. Kırlentimin ebatlarında kılıf için kumaş hazırladım. Ördüğüm motifleri kumaşın üstüne aplike ettim. Kırlentin diğer yüzünü tığ örgüsü olarak düz sıralar halinde ördüm.

İki parçayı 3 kenarından birleştirdim. Tek kenara düğme ve karşısına birit yaptım. Hazırladığım kılıfın içine kırlenti yerleştirdim.

Kullandığım motiflerin bir kısmının şemalarını aşağıda bulacaksınız. Motifleri daha da çeşitlendirmek mümkün tabii. Siz kendi yuvanızın renklerinde içinizden geldiği gibi örün diye bu fikri sundum
Keyifle örüp, zevkle kullanın.

Kaynak: Pinterest
Kaynak: Pinterest
Kaynak: Pinterest
Kaynak: Pinterest
  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :