ÇİLEK MOTİF ŞAL

Malzemeler:

150 gr ince moher ip, 1 numara örgü tığı

Yapılışı:

1. Sıra :

On zincir çekin, uçlarını birleştirerek halka yapın. Üç zincir çekin, tığa ip dolayın, halkanın içine batarak üç kerede çekin. Aynı işlemi bir kez daha yapın. dört zincir çekin, tığa ipi dolayarak halka içine batın, üç kerede çekin. Aynı işlemi iki kez daha yapın. Bir örümcek yapın, üzerine bir örümcek daha yapın. Tığa ip dolayın, halkanın ortasına batın, üç kerede çekerek çıkın. Aynı işlemi iki kez daha tekrar edin. Dört zincir çekin, tığa ip dolayarak halkanın içini üç kez aynı şekilde doldurun. Beş zincir çekin.

2. Sıra :

Geri dönün, tığa ip dolayın, halkanın içine batarak üç kerede çekin. Aynı işlemi iki kez daha yapın. Dört zincir çekin, tığa ipi dolayarak halka içine batın, üç kerede çekin, aynı işlemi iki kez daha yapın. (Bu işlem kenar bandı olarak şal bitimine kadar devam edecek) Bir örümcek yapın. Önceki örümceğin ortasına batın, sıkıştırın. Beş zincir çekin, aynı noktaya batın, sıkıştırın. Bir örümcek yapın. Tığa ip dolayın, alt sırada yaptığınız dört zincirin içine batın, aynı şekilde doldurun. (Halkanın içine batarak üç kerede çekin. Aynı işlemi iki kez daha yapın. Dört zincir çekin, tığa ipi dolayarak halka içine batın, üç kerede çekin, aynı işlemi iki kez daha yapın)

3. Sıra :

Beş zincir çekin. Geriye dönün, tığa ip dolayın, kenar bandı işlemini yapın. Bir örümcek yapın, tığa ip dolayın, önceki örümceğin ortasına batın. (Beş zincir ile yapılan halkanın içine) Üç kerede çıkın. Üç zincir çekin, tığa ip dolayarak üç kerede çıkın, üç zincir çekin. Tığa ip dolayarak üç kerede çıkın, üç zincir çekin, tığa ip dolayarak üç kerede çıkın. Bir örümcek yapın, tığa ip dolayın, kenarı atlayın. (Dört zincirin içine daha önce yaptığınız kenar işlemini tekrarlayın)

4. Sıra :

Beş zincir çekerek dönün, kenar işlemlerini uygulayın. Bir örümcek yapın…   Şalın başlangıç bölümü bu şekilde örülüyor. Sonrası için yani Çilek Modeli için alttaki şemadan faydalanabilirsiniz. Daha detaylı görmek için de videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Kenar oyasında örümcek ve yonca örneği kullandım. Yonca örneği, şallarıma çok yakıştırdığım ve tercih ettiğim bir örnek. Yonca Saçak modeli için BURAYA tıklayınız.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :