ÇİÇEKLİ PANÇO

Kadınlar için olduğu kadar kız çocukları ve bebekler içinde pançolar, sonbahar ve kışın vazgeçilmezleridir. Çeşitli materyeller kullanarak kendi zevkimize ve ihtiyacımıza göre pançolar örmek çok kolay.

Bebek giysileri hazırlarken, özellikle bebe yünü kullanılmalıdır. Bebeklerin tenleri hassastır. Organik ve tüylenmeyen ipleri tercih etmeliyiz.

Pançoların çeşitli şekilleri var.Bu fotoğraftaki modeller yakadan başlanıyor. Arttırmalarla üçgen şeklini alıyor.

98 ilmek atarak başlanır. 2 düz 2 ters lastik örülür. Lastik örgüsü 5 cm olduğunda bir sıra haraşo örülür. (yakanın dönmesi için) Bir 5 cm daha örülür. 2 ilmek birlikte alıp bir ilmek dolayarak kordon geçirmek için delikler oluşturulur. Sonraki sırada 49 ilmeğe ip geçirip bekletilir. Diğer 49 ilmeğin 24 ilmeği düz örülür, 1 dolanır 1 örülür 1 dolanır 24 ilmek düz örülür. Arka sıraya geçildiğinde şişte 51 ilmek vardır. Arka sırayı arttırmadan aynı örülür. Ön sırada 25 ilmek düz örülür 1 dolanır 1 örülür, 1 dolanır 25 ilmek ilmek düz örülür. Şimdi şişte 53 ilmek var….İstediğimiz uzunluğa gelinceye kadar, her ön sırada bu arttırmalar tekrarlanır. Her 6 sırada bir 5 ilmek içeriden iki kenardan arttırma yapılır.  Tek sırada kesilir. Beklemekte olan ilmekler de aynı şekilde örülür.

Düz bir panço elde ettik. Bunu dilediğimiz gibi süsleyebiliriz artık. Pembe çiçekli pançoda olduğu gibi ortadan saç örgü oluşturabiliriz.Yakadan ilmek alıp örerek kapşon yapabiliriz.Ya da bere örebiliriz. Düz örgü yerine haraşo, çift pirinç, pirinç gibi başka örneklerle de örebiliriz. Ya da renk değişimleri ile çizgiler yapabiliriz. Üzerine cep, aplike, motif dikebiliriz. Hayal gücü sınırsız, örgü hayal gücünü ortaya çıkarmanın en güzel yolu…

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :