Home / Kadın Örgü / BATİK DESENLİ PANÇO

BATİK DESENLİ PANÇO

Son yıllarda ip piyasasında çok gözde olan bir çeşittir batik desenli ipler. Örgü Pınarı bu ipleri dikey ya da verev çizgiler halinde oluşturmayı çok seviyor. Dikey çizgiler bedeni daha uzun ve ince gösterir. Panço gibi salaş kesim olduğunda, görünmesini istemediğimiz hatları tamamen saklar. Aynı zamanda uygun renklerde oluşturacağımız renk kombinasyonlarıyla şık ve modern bir görünüm sağlarız.

Resimde gördüğünüz pançonun tam ölçülerini vermiyoruz. Çünkü kendi bedeninize göre, istediğiniz ölçülerde ve sizin hayal gücünüzle görüp örerseniz, dünya üzerinde başka bir eşi daha olmaz:)) Öncelikle bir mezura yardımı ile istediğiniz ölçüleri belirleyin. Daha sonra kaç ilmek bu kadar cm eder hesaplamasını yapın.(Bu hesaplama için şu yöntemi uygulayın: Şişinize 20 ilmek atın ve 5, 6 sıra düz örgü örüp ilmekleri kesin. 20 ilmek kaç cm olmuş bakın. Sonra örmek istediğiniz ebata göre hesaplayın. Örneğin 20 ilmek- 10 cm ise kaç ilmek 30 cm eder? (30 x 10 / 20) yani ilmek sayılarını birbiri ile çarpıp elde etmek istediğimiz cm’ye bölüyoruz. )

Ama yine de yardımcı olması için genel hatları ile yapımı şöyle;

Örgüye yanlardan başlanmış. Kenar bantı pirinç örgü örüldükten sonra düz örgüye geçilmiş. Yuvarlak hat için etek ucundaki kenar bantının iç yüzünden arttırmalar yapılmış. Bitirirken yine pirinç örgü örülmüş. Diğer ön ve arka da bu şekilde yapılmış. Yaka için atkı gibi uzun bir parça pirinç örülmüş. Yakanın etrafına dikilmiş.Yakadan sonrası boşta bırakılmış. Tüm pançonun etrafına tığ ile zincir ve küçük toplardan oluşan oya yapılmış.

En genel anlatımını verdik size. Kendi güzelliklerinizi yaratmanız için hayal gücünüzü kullanın.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :