BOHEM ETEK

Hem şık, hem de farklı olmayı, tüm bakışları üzerine toplamayı hangi kadın sevmez ki… Son yıllarda modacıların sıklıkla kullandığı Etnik ve Bohem detaylar, farklı görünüm sağlıyor kullanıcılarına. Moda olduğu için değil de kendini yansıtmayı seven, özgür ruhlu kadınların tercihidir Etnik ve Bohem tarzı giysiler.

Etnik tarzı yansıtan motiflerle ördüğüm bu etek, seçilen ipin özelliğine göre yazlık, kışlık ya da mevsimlik kullanılabilir. Ben bu eteği örerken ince ip ve ince tığ (2 numara örgü tığı) kullanmayı tercih ettim.

Yapılışı:

Öncelikle kendinize bir kalıp hazırlayın. Bu kullandığınız bir eteğiniz olabilir. Daha sonra 8 + 8= 16 adet kare motif örün. Motif ölçülerini belirlemek için Motifli Örgü Ölçüleri makalemi okumanızı öneririm. Ayrıca İlmek Sayısı Hesaplama Tekniği yazımdan da kalıp çıkarmak için faydalanabilirsiniz…

Motifleri birbirine ekleyin. Etek ucundan bele doğru ara ara eksiltmeler yaparak ilerleyin. Dilediğiniz uzunluğa gelince 3 sıra sıkiğne örün, 1 sıra kafes örün ve  sonra yine 3 sıra sıkiğne örün. Bel ölçünüzde hazırladığınız kordonu kafes ördüğünüz sıradan geçirin. Kordonun ucuna benim yaptığım gibi tahta boncuk takabilir ya da püskül, tüy gibi dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :