BEYAZ İŞLEMELİ PANÇO

Pançolar, tüm zamanların vazgeçilmez giyimidir. Modası geçmez. Her yaşta kullanılabilir. Çeşitli iplerle örebilirsiniz. Tüm örgü tekniklerini kullanabilirsiniz. Tığ, şiş örgüleri, tunus işi, kumaş-örgü tekniği ve hatta firkete… Yakadan başlayarak, etek ucundan başlayarak, iki dikdörtgen parçayı birleştirerek ve daha çok çeşitli şekillerde örebilirsiniz.

Örgü Pınarı size fikir olması için, yaptığı pançolardan örnekler sunuyor. Bu ölçü ve teknikle düz bir panço örüp hayal gücünüzü kullanarak harika modeller üretebilirsiniz.

YAPILIŞI :
Bu pançonun yapımına yakadan başlanır. 10 cm lastik örüp, tam ortadaki 6 ilmeğin iki yanından her ön sırada ajurla arttırma yapılır. (Bu 6 ilmek saç örgü örülmüştür. İsterseniz daha geniş de tutabilir ya da saç örgüsünden başka örnekler de yapabilirsiniz) Her 12 sırada bir, kenarlardan, 5 ilmek içeriden gizli arttırma yapılır.  Bunu yaptığımızda pançonun hatları yuvarlanır. Sadece ortadan arttırırsak sivri bir üçgen oluşur. İstediğimiz büyüklüğe gelince 4 sıra haraşo örüp kesilir. Diğer tarafı da aynı şekilde örüp iki parça birleştirilir. İki parçayı birleştirme işlemi tığ ile örerek de yapılabilir. Dikebilirsiniz de.( Ama tığ ile örerek birleştirdiğinizde farklı bir görünüm oluşuyor.) Saçakları bağlanır. İşlemeleri dilediğimiz renkteki iplerden zincir örerek yapıyoruz.

İlk önce iğneyle tutturup tasarlıyoruz. Çiçekleri de tığ ile örüp dikiyoruz. Çiçeklerin taç yerlerine pul boncuklar dikilir. Bu kısmı artık sizin yaratıcılığınıza kalmış. Zevkinize göre süsleyebilirsiniz.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :