BEY BEĞENDİ BOYUNLUK

Hanım dilendi bey beğendi. Örgü dünyasının modası hiç geçmeyen motifidir. Bu motifi her yerde kullanabiliriz. Örgü Pınarı son yılların kış kreasyonunun vazgeçilmezi bir boyunluk hazırladı. Motifleri dilediğiniz renk ve ebatlarda atkı gibi örüp iki kısa kenarı birleştiriyorsunuz. Uçlarına ister saçak, ister püskül, ister başka bir şeyle detaylandırıyorsunuz.

Bu motifi bilmeyen yoktur ama yapılışını basit bir şekilde anlattık.

Çok genel olarak bu motifin yapılışı şöyle;

Birinci sıra; 4(dört) zincirden oluşan bir halka yapıyoruz.

İkinci sıra; 3’lü gruplar halinde 4 grup ikili trabzan örüyoruz. Trabzanların aralarında birer zincir çekiyoruz. Her sıra başında 3 zincir çekerek yukarı çıkıyoruz. Yani bu 3 zincir sıra başındaki ilk 3’lü grubun ilk trabzanının oluşturuyor. İki adet daha 2’li trabzan yapıyoruz. Bir zincir çekiyoruz (3 adet ikili trabzan bir zincir) sırayı bu şekilde örüp ilk başta çektiğimiz 3 zincirin en üstündeki zincire yarım sık iğne yaparak birleştiriyoruz.

Üçüncü sıra; Alt sırada ördüğümüz zincirlerin üzerine trabzan yapıyoruz. Alt sıradaki trabzanların üzerine zincir çalışıyoruz. Kare oluşturabilmek için dört boşluğu şu şekilde çalışıyoruz: 3 adet 2’li trabzan örüyoruz, aynı boşluğun içine bir zincir çekip 3 adet 2’li trabzan daha örüyoruz. Böylece köşelerden artırma işlemini de yapmış bulunuyoruz.

Bu motifin en güzel özelliği, yukarıdaki anlatımda verilmiş olan sayılar değiştirilebilir. Dilediğimiz büyüklükte yapabiliriz.

Bu motifin yapım videosu ve diğer görsel modeller için BURAYA tıklayınız…

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :