ABİYE HIRKA

Özel gün ve gecelerde, her zamankinden biraz daha gösterişli ve göz alıcı görünmek istenir. Bunun için de abiye giysiler tercih edilir. Zaten abiye kelime anlamı olarak gösterişli ve göz alıcı demekmiş.

Bu yazımda tanıtmak istediğim hırkanın, hiç bir zaman modası geçmeyecek. Her yaş kadın giyer. Ve her kadına yakışır. Siyah renginden ve dökümlü yapısından dolayı, vücudu ince gösterir. Sade kıyafetlerin üzerine bile giyilse havalı, gösterişli bir görünüme dönüştürür. Düz mini ya da uzun dar bir elbisenin üstüne giyebilirsiniz. Veya tercihinizi büstiyer ve pantolon olarak da kullanabilirsiniz. Her halükarda çok şık olacaksınız, emin olun. Biraz tığ örgüsü örmeyi biliyorsanız, bu hırkaya sahip olabilirsiniz. Abiye Hırka, aşağıdaki detay fotoğrafında da görüldüğü gibi çok basit tığ örgüsü tekniklerinden oluşuyor. 3 zincir ve 3 adet 3’lü tırabzan. Boncukların uygulanmasını öğrenmek için ise aşağıda verdiğim videoyu izleyebilirsiniz.

Malzemeler: Floş ip 10 numara dantel tığ ve tığın girebileceği genişlikte boncuklar. Bu malzemeleri edindikten sonra kendi bedeninize göre ilmek sayınızı hesaplayıp, örmeye başlayabilirsiniz. (İlmek Sayısı Hesaplama Tekniği)

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :