YAZLIK KADIN BLUZ

Pamuklu ip ile örülmüş, tiril tiril yazlık bluz. Lastikli örgü sayesinde bedeni tam olarak sarıp, vücut hatlarını estetik bir şekilde ön plana çıkartıyor. Vücuduna güvenen hanımların tercih edeceği bir model.

Fotoğraflardaki süveter bluz 38 beden için örüldü. Bu modeli kendi beden ölçülerinize uygulamak için İlmek Sayısı Hesaplama Tekniğinden faydalanabilirsiniz.

Bu bluzu örmek için 4 ve 3,5 numara örgü şişi ve 3,5 numara 40 cm’lik misinalı şişe ihtiyacımız var. Ve tabii ki çok ince olmayan, pamuklu ve rengarenk iplere.  (Bluzun etek ucu, kol ve yaka kenarları 3,5 numaralı şişlerle örülecek.)

Başlangıç olarak ilmek sayınızı hesaplayın. Bizim örneğimiz üzerinden devam ederek ilerleyelim. 38 beden için bel ölçüsü 76 cm. yarısı 38 cm. Arka parçaya başlamak için 38 cm genişliğinde 2 düz 2 ters lastik örgü başlayın. 114 ilmek bizim için uygun.

Yapım aşamaları:

114 ilmek başlanır. 2 ters 2 düz lastik örgü 15 cm oluncaya kadar 3.5 numara şiş ile örülür.

4 numara şişe geçilir. İlk sırada, 1 düz 1 ters lastik örülürken, ilmek sayısı 108 olacak şekilde eşit aralıklarla kesme işlemleri uygulanır.

13 cm 1 düz 1 ters lastik örülür. Örgü boyu başlangıçtan itibaren 28 cm olduğunda 5-3-2-1-1 şeklinde kol kesimi yapılır. Ve aynı anda 3 düz 1 ters örgüye başlanır. 7 cm bu şekilde ördükten sonra 3 düz 1 ters, 3 düz 1 ters, 3 düz 1 ters, 10 düz… olacak şekilde ilmekler kurulur. Örgü boyu baştan itibaren 53 cm olduğunda tüm ilmekler kesilir.

Ön parça da aynı arka parça gibi başlanır. Kol kesimine geldiğinde aynı anda yaka için de kesim başlar. İlmekler tam yarıdan bölünür. Her ön sırada yaka kenarından 1’er ilmek kesilir. Omuz ve yan dikişleri yapılır. 40 cm’lik misinalı şiş ile kol ve yaka kenarından ilmek çıkartılır. Yaka için 8 cm, kol için 5 cm düz örgü örülür, 1 sıra ters örgü ve tekrar düz örgü örülüp, iç tarafa ilmeği ilmeğine dikilir.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :