KÖPEKCİKLİ BEBEK BATTANİYESİ

Yine, yeniden,  sevimli, yaratıcılığa sonsuz açık bir bebek battaniyesi daha. Örerken de, kullanırken de zevk alacağınızın sözünü buradan veriyorum.

Dikkatinizi renklere çekmek istiyorum. Tek tek baktığımızda uygunsuz gibi görünen renkler, bir arada akıcı bir renk şölenine dönüvermiş.

Sevimli köpekçik kafası, tığ ile, tamamen sık iğne ve tırabzan teknikleriyle, şekil verilerek oluşturuluyor.

Örgümüze ortadan başlıyoruz. Battaniyenin büyüklüğünü dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. (Bunun için Bebek Battaniyesi Ölçüleri ve Özellikleri makalemizden yararlanabilirsiniz.)

Şimdi battaniyenin örneğini resimli olarak anlatalım

6 zincirden oluşan bir halka yapın. Halkanın içine aralarına 1’er zincir çekerek toplam 8 tırabzan örün.

İlk yuva içine 7 adet tırabzan yapın. Hemen yanındaki yuvaya sık iğne batın, yanındaki yuvaya 7 tırabzan…. sırayı tamamlayın.

    

Diğer renkteki ipe geçiyoruz. Bir altta sık iğne battığımız yere ipi bağlayıp 3 zincir çekerek aynı yere 1 tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip 2 tırabzan yapın. 5 zincirle atlayıp diğer sık iğneli yere aynı işlemi yapın ve sırayı tamamlayın.

Aynı renk ile devam ediyoruz (Her renk 2 sıra) Bir önceki sırada iki tırabzanın arasına 7 tırabzan yapın. 2 zincirin üzerine sık iğne, 2 tırabzanın arasına 7 tırabzan yapın. İki sıra alttaki 7 tırabzan grubunun tepesine sık iğne batın… sırayı bu şekilde tamamlayın.

Renk değişimi yapın. İki alt sıradaki gibi 7 tırabzan için yuvalar hazırlayın.

Yuvaların içini 7 Tırabzan ile örün.

Örneğimiz çıktı. Buradan sonra iki sırada bir renk değiştirerek devam edin. Sadece bebek battaniyesinde değil büyük battaniyelerde ya da koltuk şallarında da kullanabilirsiniz. Veya küçük küçük farklı renklerde kareler yapıp bunları birleştirebilirsiniz. Fikir vermesi Örgü Pınarından 🙂 Bundan sonrası size kalmış. Yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Kaynak : http://www.mypicot.com/4025.html

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :