KOLAY BORU BOYUNLUK

Özellikle genç kızlar tarafından sevilen, örmesi çok kolay bir Boru Boyunluk modeli  hazırladım sizler için. Örgüye yeni başlayanların bile rahatlıkla öreceği bir model. Şimdi kendinize sevdiğiniz renkte, kaliteli ve yumuşacık bir ip seçin ve aşağıdaki açıklamayı takip ederek örmeye başlayın. Eminim bir tane örmekle yetinemeyeceksiniz.

Ben bu modelde herkesin kolaylıkla örebilmesi adına 1 düz, 1 ters lastik örgü çalıştım. Siz dilerseniz haraşo, selanik gibi başka örnekler de kullanabilirsiniz.

Ölçüler:

Uzunluk 38 cm
Genişlik 66 cm

Malzemeler:

Boru Boyunluk için 200 gr ip kullandım. Ama örgü tekniğinize göre kullanacağınız ip miktarı değişir. Bunu da göz ardı etmeyin. Kendi ölçülerinize göre uyarlamak için ilmek sayısı hesaplama tekniğini kullanabilirsiniz.

Yapılışı:

Misinalı 5 numara örgü şişine 120 ilmek (66 cm) atın. Yuvarlak sıralar halinde 1 düz 1 ters lastik örgü örün. Bunu 38 cm oluncaya kadar devam edin. Tüm ilmekleri bir defada kesin. Bir uca saçak yapın.
Misinalı şişle örmek istemezseniz dikdörtgen parça olarak örün. 5 numaralı örgü şişine 120 ilmek (66 cm) üzerinden 38 cm boyunca lastik örgü örüp, bitirin. Yan kenarları gizli dikişle birleştirin.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :