EDALI DAMLALAR

Damla Burgu örneğini çok sevdiğimi söylemiştim. Yine bu örneği kullandım. Bu defa rengini ve modelini genç kızların daha çok seveceği gibi hazırladım. Uygun renkte bir mont, kot giysilerle çok modern ve hoş görüneceğine eminim.

Malzemeler:

Bu örgü boyunluk ve örgü bere için;
200 gr kaşmir ip,
5 ve 4 numara misinalı şiş ve
5 numara örgü tığına ihtiyaç var.

Yapımı:

4 numaralı örgü şişine 96 ilmek atın ve 34 sıra (13 cm) 1 düz 1 ters lastik örün. Örgüyü 5 numara şişe alırken, 14 ilmek düz, 1 ters,1 selanik, 1 ters örün. Ve aynı sırada ara ara arttırmalar yaparak 102 ilmek elde edin. 102 ilmek üzerinden aşağıdaki şemayı takip edin. Toplam uzunluk 30 cm olduğunda 5 ilmekte 1 kesme işlemi uygulayın. Bir sonraki sırada 4 ilmekte 1, 3 ilmekte 1, 2 ilmekte 1 ve en son tüm ilmekleri ikili olarak örün. Kalan ilmeklerin içinden iğne yardımıyla ip geçirin. Büzün. İki adet püskül yapıp, zincirle tepeye bağlayın. İsterseniz piyasada satılan hazır ponponlardan da kullanabilirsiniz. Bu örgü bereyi istediğiniz boyutlarda yapmak için Örgü Bere Şapka Ölçüleri yazımızdan yararlanabilirsiniz.

14 İlmek Üzerinden Örnek Kurulur.

Örgü boyunluk için 5 numaralı misinalı şişe 100 ilmek atın. 80 ilmeği çift sıra pirinç örneği örün. 3 ilmek ters, 14 ilmek düz, 23 ilmek ters örerek örneği kurun. (Çift sıra pirinç örneği: 2 sıra 1 düz, 1 ters örülür. 3. ve 4. sıralar 1 ters, 1 düz örülür. Yani 2 sırada bir ilmeklerin yeri değiştirilir.) Örgü boyu batan itibaren 21 cm olduğunda 6 sıra lastik örgü örün ve tüm ilmekleri bir defada kesin.03

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :