ECEM ŞAL

Şal her kadının en gözde aksesuarıdır. Tarzını yansıtan ideal bir parçadır. Her yaş ve ihtiyaç için çeşitli seçenekler vardır. Üçgen şal, uzun şal, etol, boyunluk, omuz şalı ve amacına göre daha bir çoğu stilimizi süsler. Benim için örgü olan şallar değerlidir. El emeği, göz nuru olanı her yerde tercih sebebimdir.

Resimde gördüğünüz şalı, pamuklu ip ve tığ ile ördüm. Yaz akşamlarında ve hafif serin günlerde kullanmayı planladım. Günlük giysilerimle, mesela bir tişört ve kot pantolonla ya da askılı bir elbiseyle kombin yapmayı amaçladım. Üç köşesini spor görünüm kazanması için püsküllerle süsledim.

Malzeme:

400 gr ince pamuklu ip ve 3 numara örgü tığı kullandım.

Yapımı:

1-) Ense ortasından sihirli halka içine ‘4 zincir 3 tırabzan 3 zincir 3 tırabzan’ 2 trabzan 3 zincir 2 tırabzan 1 zincir ‘3 tırabzan 3 zincir 3 tırabzan’

2-) (Üst sırada ve örgü sonuna kadar bütün sıraların başında ve sonunda ‘tırnak içindeki’ işlemi uygulayın) 1 zincir içine 2 trabzan, 2 trabzan üstüne 2 tırabzan, zincir içine 2 trabzan, 3 zincir 2 trabzan, 2 tırabzan üstüne 2 tırabzan, 1 zincir içine 2 tırabzan, 1 zincir 1 tırabzan

3-) Yukarda trnak içinde uyguladığım işlemi yapmak sizin tercihinize kalmış. Bundan sonrasını şemadan faydalanarak örün. Şal ölçünüzü belirlemek için ÖRGÜ ŞAL ÖLÇÜLERİ’ yazımı okuyunuz.

4-) Örgünüz istediğiniz boyuta geldiğinde 3 köşeye püskül yapın. Nemlendirip ütüleyin.

Zevkle örün, keyifle kullanın…

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :