CHANEL ERKEK ATKI

Çift taraflı, çok şık bir erkek atkı modeli hazırladım. Hem çok şık hem de sıcacık bir erkek atkı oldu. Her yaştaki erkeğin severek kullanacağı bu atkıyı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

300 gr siyah, 100 gr gri keten-yün karışımlı orta kalınlıkta ip, 4,5 numara örgü şişi, saçakları bağlamak için örgü tığı ve iki parçayı birleştirmek için yün iğnesi.

Atkının iki tarafını da ayrı ayrı örüp, dikerek birleştirin. Ben önce Üçlü Selanik örneği ile örülen parçayı ördüm. Erkek atkının genişliği 23 cm. Daha geniş de yapabilirsiniz. Ama daha dar yapmamanızı öneririm. Erkek Atkı Özellikleri yazımı okuyunuz.

Üçlü Selanik örneği: 3 ilmek düz örün, ipi kendinize doğru alıp, 1 ilmek ters örecekmiş gibi ama örmeden alın. 3 ilmek düz örün ve yine ipi kendinize doğru alıp, 1 ilmek ters örecekmiş gibi ama örmeden alın. Sıra sonuna kadar bunu uygulayın. Arka sırada 3 ters ilmeğin ortasındaki ilmeği, 1 ilmek ters örecekmiş gibi ama örmeden alın. Diğer ilmekleri düz örün. Yani her sırada 3 düz 1 ters örülecek, fakat 1 ters örecekmiş gibi alınıp, şişe aktarılacak.  Bu örneği 180 cm örün ve bitirin.

Sonra aynı ölçülerde Chanel Örnek atkı örün. Her rengi 2 sıra örüp, renk değiştiriyoruz.
1. sıra: Siyah renk ile  * 2 düz,1 ilmek örmeden al*dan tekrar,2 düz
2. sıra: Ters ilmekler ters , önceki sırada örmeden alınan ilmekleri düz olarak örün.
3. sıra: Gri renk ile başlayın. Sol şişinizdeki ilmeklerden, ters olan ilmekten bir sonraki ilmeği örmeden alarak sırayı birinci sıra gibi tamamlayın. Yani her sırada örnek 1 ilmek kayarak örülür.
4. sıra : 2.sıra gibi siyah ilmekleri düz örün.

Her iki parça da bittiğinde, sabitleyip nemlendirin ve bir gece bekletin. İki parçayı yanlardan birbirine dikin. Saçaklarını bağlayın.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :