BUKLET PANÇO

Asimetrik, dökümlü, verev çizgiler ve püsküllü modeller vücudu olduğundan ince gösterir. Bu pançoda tüm özellikler var. Çok fazla örgü bilgisi gerektirmeyen, kolayca öreceğiniz ve severek giyeceğiniz bir model.
Lafı fazla uzatmadan pançonun yapımına geçelim;

Malzemeler :

Bu panço için,
250 gr turuncu buklet ip,
50 gr renkli fantazi ip,
6 numara örgü şişi
ve saçakları bağlamak için tığa ihtiyacımız var.

Yapımı:

Arka: 6 numara örgü şişine 52 ilmek atın. ‘Turuncu ip ile tüm ilmekleri düz örgü örün. 10 sıra sonra diğer ip ile 2 sıra örün.’ Sonraki sıraları tırnak içindeki bölümü tekrarlayarak örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 35 cm olduğunda, yaka için, örgünün sol kenarından her 2 sırada 1 kere 7, 1 kere 3 ve 7 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 52 cm uzunluğa ulaştığı zaman kalan 35 ilmeği sağ omuz için bir kerede kesin.

Ön: Sadece ön yaka kesimi örgünün sağ kenarında uygulanarak, arka ile aynı şekilde örülür.
Bitirme: Örgü parçalarını sabitleyip, nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Omuz dikişlerini yapın.
Yaka için; 6 numara örgü şişine 3 ilmek atarak başlayın. Haraşo örgü örerek her sıra başında 1’er ilmek arttırın. İlmek sayısı 55, yani genişlik 20 cm olduğunda, bir yandan kesip diğer yandan arttırma yaparak yaka oyuğu boyunca örün.
Bitirmek için her sırada iki yandan 1’er ilmek keserek örgüye devam edin ve bitirin. Yaka etrafına dikin. Pançonun kenarlarına saçak yapın.

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :