BERELİ MOR BEBEK PANÇO

Pançoların çeşitli şekilleri vardır. Bu fotoğraftaki model yakadan başlanıyor. Arttırmalarla üçgen şeklini alıyor.

100 ilmek atarak başlanır. 2 düz 2 ters lastik örülür. Lastik örgüsü 5 cm olduğunda bir sıra haraşo örülür. (yakanın dönmesi için) Bir 5 cm daha örülür. 2 ilmek birlikte alıp bir ilmek dolayarak kordon geçirmek için delikler oluşturulur. Sonraki sırada 50 ilmeğe ip geçirip bekletilir.

Diğer 50 ilmeğin 21 ilmeği düz örülür, 1 dolanır 1 örülür 6 ilmek saç örgüsü için kurulur, 1 dolanır 21 ilmek düz örülür. Arka sıraya geçildiğinde şişte 52 ilmek vardır. Arka sırayı arttırmadan aynı örülür. Ön sırada 22 ilmek düz örülür 1 dolanır 1 örülür, her 6 sırada 1 defa saç örgü bükümü yapılır. 1 dolanır 22 ilmek ilmek düz örülür. Şimdi şişte 54 ilmek var….İstediğimiz uzunluğa gelinceye kadar, her ön sırada bu arttırmalar tekrarlanır. Her 6 sırada bir 5 ilmek içeriden iki kenardan arttırma yapılır.  Tek sırada kesilir. Beklemekte olan ilmekler de aynı şekilde örülür.

Düz bir panço elde ettik. Bunu dilediğimiz gibi süsleyebiliriz artık. Saç örgülerin arasına açık ve koyu renk mor ip ile fiyonk yapabiliriz. Düz örgü yerine haraşo, çift pirinç, pirinç gibi başka örneklerle de örebiliriz. Ya da renk değişimleri ile çizgiler yapabiliriz. Üzerine cep, aplike, motif dikebiliriz. Hayal gücü sınırsız, örgü hayal gücünü ortaya çıkarmanın en güzel yolu…

  • Facebook
  • Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :