Baharlık tiril tiril bir hırka modeli. Hem de çoğunuzun daha önce ördüğü ya da en azından gördüğü bir teknikle örülmüş. Altıgen Hırka…

Yapımı aşağıdaki videoda detaylarıyla anlatılmış. İzlediğiniz takdirde kesinlikle ve kolayca öreceğinize eminim.

Bu Altıgen Hırkayı videodaki gibi yünlü iple yapabilirsiniz. Pamuklu yazlık iplerle de. Rengarenk sıralar halinde veya batik iplerle. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre bunu belirlemek sizin özgürlük alanınız.

Bu hırka için gerekli malzeme

200 gr ince ip ve 4 mm tığ

Altıgen Hırka Başlangıç Motifi

(Bu ölçüler 38-40 beden için uygundur)

1-) 6 zincirden oluşan bir halka yapın.
2-) Halkanın içine 2’li tırabzan 4 zincirden oluşan 6’lı grup örün.
3-) Üst sırada ilk zincirin içine 2’li tırabzan 4 zincir aynı yere 2’li tırabzan. 2 zincir bir sonraki zincirin içine 2’li tırabzan 4 zincir 2’li tırabzan olarak sırayı tamamlayın. Köşeler 4 zincir aralar 2 zincir olacak. Bundan sonra tüm sıraları bu şekilde motifi büyüterek devam edin
4-) Toplamda 21 sıra yapın.  Videoda olduğu gibi 90 derece açılı görünecek şekilde katlayın. Bu haliyle 24 cm genişliğinde olmalı. Şimdi kenarları örmeye başlayın.
5-) İpliğinizi kopartın ve köşeden örmeye başlayın. 8 adet 3’lü tırabzan yapın. Yanındaki boşluğa sık iğne batın. Sıradaki boşluğa 8 adet tırabzan yapın. Son kenara kadar böylece devam edin. Kol altı birleşimini yapın. Diğer parçayı da hazırlayın. Birleştirme ve tüm detayları aşağıdaki  videodan devam edin.

Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir